Günümüz ve Bundan sonraki günlerimiz için iki güzel tarif

Zaman bize şunu net anlattı , sıhhat ve iletişimin ( aile ,çevre, toplum ) ne kadar büyük bir hazine olduğunu ve bu hazinenin kaybının tüm hayatımızı nasıl altüst ettiğini ve bundan sonra da bu değerleri değersizleştirirsek, kelamın ve bahanenin kifayetsiz kalacağını umarım net anlamışızdır.

tavsiye: yakın zamanda ve çok hızlı gelecek olan doğa ve toplum olaylarında en az hasarı iyilik düşünenler ve iyilik yapanlar alacaklardır. dünya 22 aralık ve 27 aralık döngüsüne girdiği zaman uzun bir döngü altı ay a indirgenecektir. bu sebeple bundan karlı çıkacak olanlar sadece iyi düşünen ve iyilik yapanlar olacaktır. zaman sadece hak sahibini haklı çıkarır.
şimdi tariflerimize geçelim;
ilk tarif eşit oranda karıştırılacak andız pekmezi ve çörek otu yağı karışımı
bu karışımın temel amacı vücuda dışarıdan girebilecek her türlü virüs ve bakteriye karşı mükemmel bir savunma sistemi oluşturması , diğer amaç vücutta mevcut olan zararlı virüs ve bakterilerin bir ay gibi bir zamanda yok olup mevcut olan yerlerde iyileşme ve şifanın hasıl olmasıdır.
bu karışımı nasıl yapacağız:
bir tatlı kaşığı andız pekmezi ile bir tatlı kaşığı çörekotunu tahta bir kabın içinde tahta kaşıkla en az on dakika iyi niyet ve şifa üzerine karıştıracağız. sonra sabah aç karna bunu içeceğiz. akşam yatmadan önce de aynı şeyi yapacağız .. bir ay hiç aksatmayacağız….

sonucu buradan yazarsınız……
ip ucu tüm eklem ağrıları , mide ağrıları , bağırsak spazmları, deri lekeleri , ciğerlerdeki buzlanma , tabii ki kovit denen zalimin zulmu son bulur. günümüzde ve sonrasında çıkabilecek her türlü rahatsızlıkta kullanılabilir. 40 yaş üstü bayanlar ada çayı içerek gün içinde bunu zenginleştirebilir. erkekler yeşil çay tarçın karışımı ile bunu taçlandırabilir.

ikinci tarif geceden suya bekletilmiş yaşına bağlı olarak bir diş sarımsak ve nane karışımı ,
bu karışıma gençliğin nefesi ,ihtiyarlığın yeşermesi diyebilirsiniz. sebebi gerçekten kırk gün buna devam edenlerde gençleşme alameti ,gençlerde de bitmek bilmeyen bir enerji ve düşünce gücü meydana getirir. sporcular ,dil öğrenmek isteyenler, kavrama yeteneğini artırmak isteyenler , sağlıklı olmak isteyenler için güzel bir tariftir.
yapımını anlatalım,
doğru programlanmış su ( buzlu çözülmüş su, kaynak suyu , üzerine 7 fatiha okunmuş su, 21 besmele okunmuş su vs. ) … bir bardak bu şekilde ılık suya yetişkinler üç diş sarmısak , üç dal nane (yeşil yoksa bir tutam kuru ) nane geceden koyar. çocuklar için hepsi bir adet olacaktır.. sabahleyin yarısını içer kalanını son yemekten iki saat sonra içer. bunu kırk gün devam eder . hasılı tüm organlar kendi ile beraber gençleşir….

instagram hesabımız : @yedibolgedortiklim takibe alırsanız memnun kalırız.

14 GÜN…

14 GÜNLÜK PROGRAMLA KORONAVİRÜS VE KORONAVİRÜS SONRASI YAPABİLECEĞİMİZ BİR PROGRAM

Her geçen gün sağlığımızın ne kadar değerli olduğunu bildiğimiz bu zamanda ve ısrarla bize verilen bu değeri elimizden çalmaya çalışan aynı zaman……

stress ,mutsuzluk, virüs , doyumsuzluk ,yalnızlık ,zahri ve batini fakirlik ,vs.

sizin için bir program yazmak istedim…. aklen ve bedenen sağlıklı olmanız için…

gece yapılacak hazırlıklar:

siyah bir turp orta boy

üç diş soyulmuş sarmısak

doğal bal 🙂 reklam arası hakkari şemdilli balı ve taşköprü sarımsağı için whatsapp sipariş hattımızdan yada @yedibolgedortiklim instagram hesabımızdan dilerseniz iletişime geçebilirsiniz. …

turp u dolmalık biber soyar gibi içini soyunuz .içine üç diş sarımsak ve dolana kadar bal koyunuz. bu hazırladığınız turp u dik duracak şekilde beyaz bir kaseye koyunuz…..
ikinci hazırlığımız :
100 ml elma sirkesi

yarım limon

bir adet salatalık

20 ml hakiki zeytinyağı

2 gr udi hindi

bir tatlı kaşığı bal

salatalığı ince ince doğrayıp sirkenin içine koyuyoruz üzerine yarım limon suyu ,zeytinyağı , udi hindiyi ve bal koyup cam bir kapta üzeri kapalı şekilde buzdolabına koyuyoruz.

gece hazırlığı devam ediyor…..

21 adet kuru siyah üzüm ve 14a det çiğ badem bir bardak suda bekletiliyor…

sabah oldu. günaydın…..
güne şükür ve hamd ile başlayın….

sonrasında siyah turplu yaptığımız karışımdan ( kasede biriken ballı su ) üç tatlı kaşığı içelim…günde üç defa … aksatmayın. bu öksürüğü keser… ve sebibini tedavi eder…

sabah kahvaltımız artık tarhana çorbası sadece cuma günü mercimek çorbası . sabah kahvaltımızda akşamdan yaptığımız salatalık elma sirkeli karışımı bir kaseye boşaltıyoruz. hem tarhanadan hemde bu yaptığımız karışımdan yiyoruz. 2 adet köy yumurtası bir küçük soğan ve 5 diş sarımsaktan güzel bir omlet yapıyoruz. bunu da yiyoruz. bu kahvaltı damarları temizlediği gibi vücuda kuvvet ve direnç kazandırıyor..

bu kahvaltıdan iki saat sonra bir avuç fındık ve iki tatlı kaşığı bal yada şekerpancarı pekmezi beraber karıştırıp yiyoruz. bu da gün içindeki aktivitelerde dikkatimizi toplamamıza sebeb oluyor…

her suyun enerjisini yükseltmek için 21 besmele ve bir fatiha okunup içilecek… bu sudan günde beş bardak içilecek.

saat 15:00 da kuru üzüm badem karışımı yenilecek suyu içilecek. tükenen enerjimizi arttırıyor. zekamızı geliştiriyor. odaklanma sorunumuzu ortadan kaldırıyor ve vücutta kan dolaşımını düzenliyor…

saat 16:00 da 500 ml suya bir tutam kekik 50 gr. çam yaprağı konulup 4 dakika kaynatılacak.20 dakika demlenilecek. süzülüp içilecek…..bunu ihmal etmeyin……

kadınlar buna bir tutam civanperçemi katabilir.

kesinlikle gevşeme ve kasları germe hareketleri ile beraber nefes egzersizi ihmal edilmeyecek. nefes egzersizlerini blog sayfamızda bulabilirsiniz.

akşam yemeği 18:00 da yenilecek. meyve en geç 19 ile 20:00 da yenilecek. 21:00 dan sonra mide için kapanış saati…. bundan sonraki gıdalar depo da bekletilir. ve çoğu mideye çürümüş yada bozulmuş olarak gider . buda hazımsızlık ,isteksizlik ve baş ağrısı yapar.

her çarşamba sirkeye bir parça kaya tuzu atınız ve üzerine 7 fatiha 7 ayetel kürsi 7 ihlas 7 felak 7 nas okuyunuz ve evin yüksek yerine buzdolabının üstü olabilir koyunuz. üç gün kalsın sonra onu ulu bir ağacın dibine dökünüz. bu evdeki ve üzerinizdeki her türlü olumsuz etki ve enerjiyi alır. evin içinde huzur ve bereket olur.

okuduğunuz için teşekkür ederim….

Şeker Hastalığı tedavisi için iyileştirici terkip

Yüzyılın amansız hastalığı

Bir organın , çalışmamak için ısrarının tüm vücudu nasıl etkisi altına aldığı ve beynin hayatta kalmak için yaptığı mücadele.
bunun hayattaki yansıması toplumun düzelmesi için çaba sarfetmek istemeyen yada umutsuz olanların tepkisizliği karşısında diğer insanların bu durumu düzeltmek için çabaları.
vücut toplumun en düzenli çalışan hali gibidir.
konumuz diabet ve bu konunun uzmanı beyin ve pankreas….

şeker için terkip önerisi….
öncelikle beyni meşgul eden her şeyden uzak durun. beynin hayatın akışı ile ilgili çok fazla şeyler üretmesi kanda bir çok faydalı olan şeylerin çabuk tükenmesine sebeb verir. düşündüğünüz her şey in ötesinde güvenip teslim olacağınız kader i inşa edip yaratan bir rabb kavramını iyi idrak etmek gerekir.

çok düşünme kadınlarda kansızlık ve demir eksikliği, erkeklerde d vitamini ve b 12 eksikliğini hemen hissettirir.

terkibimize geçelim kelam ı uzatmadan….

bu terkibi uygulayacak olan kişi hazır gıda ve hazır un u bu terkip boyunca terk etmeli…

önce şifa için niyet…. niyetsiz olmaz…. ok atmak için alınan her nişanı, hedef e ulaştıran niyettir. hayat doğru hedeflere atılan oklardır.

sabah bir tatlı çörek otu yağına on iki damla d vitamini damlatınız. ağzınızda bir dakika gezdirdikten sonra yutunuz.

ardından şu şifalı bitkileri 1000 ml sıcak suya koyunuz 2 tutam ardıç tohumu 1 tutam adaçayı 1 tutam peryavşan otu….

20 dakika demleyin. süzüp bir termosa koyun üç saat ara ile bir çay fincanı yudum yudum içiniz.

saat 15:00 da bir kahve fincanı kadar suya kabuk tarçın bir tırnak büyüklüğünde olsun. kahve pişirir gibi kaynatın. kahve fincanına koyunuz ve içiniz.

günde iki defa işaret ve orta parmağın ortasındaki boşluğa hafif bastırarak en az 5 dakika mesaj yapınız. el ve ayaklar..
doğru beslenmeye ,doğru nefes e ,doğru düşünceye ve doğru şükre çok dikkat ediniz.

terkibin devamında bir litre sirkenin yüzde 60 ı ceviz yüzde 20 si elma yüzde 20 si alıç sirkesi olacak şekilde karışık bir sirke hazırlayın. bu sirkeyi günde iki defa bir bardak suya bir çorba kaşığı şeklinde içiniz. sabah saat12 :00 ve gece yatmadan bir saat önce.

20:00 dan sonra hiç bir şey yemeyin su dışında bir şey içmeyin.
tavsiye:

büyü nazar ve hasettin bir insan üzerinde çok fazla olması da şeker e sebebiyet verir. bunlardan en çok etkilen organ pankreas ayaklar ve baştır.

sağ elimizi koyup fatiha okuyacağımız yer…

bunun için öneri:
pankreasın üzerine sağ elinizi koyunuz şifa niyeti ile fatiha ı şerif okuyunuz. her fatiha da burundan nefes alınız nefesinizi tutunuz .fatiha yı tane tane okuyunuz nefesinizi burundan verip. bunu kırk defa tekrar ediniz. bu terkibi aksatmadan on gün devam ediniz.
her şey i en iyi bilen rahman a emanetsiniz. şifa üzerinize olsun. yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederim.

instagram: @yedibolgedortiklim bizi takip edebilirsiniz.
@7bolge4iklim

Kadın 2.bölüm

Zihin ve ruh

Kadınlara zulm ve eziyet edenlerin zihin ve ruh dünyalarını anlayabilmek için yazı dizimize devam ediyoruz…

Erkeği tamamlayan ve mükemmelleşip Rabbi tanımanın yolunda yardımcı olan, neslin devamının vazgeçilmez sebebi, iyi ve güzel olursa huzurun mimarı kadın…

Neden i bulmak için zihnin ve ruhun makamını bilip öğrenmek gerek…

“kötü düşünme, umutsuz ve karamsar olma. Güç ve kuvvet Allah’tandır.” bu iyi dilek tüm peygamberlerin ortak sözüdür.

Zihin ve sağlık arasındaki ilişki?

Gerçek anlamda bir sağlıklı olma halinin tanımı için varlığın fiziki, zihni ve ruhi boyutlarında bilgi ve yorumlara sahip olmamız gerekmektedir. Varoluşun bu boyutlarının her birini anlayarak, bunları dengeleme ve bozukluklarını sağaltmanın doğru modellerine ulaşabiliriz. Hastalıkların nedenleri yeterince derinliğe incelenirse, tümünün kökeninin zihnimizde yattığı söylenebilir.

Bir hastalığın var olabilmesi için zihnimizde var olması lazımdır.

Zihin, hakikat aleminde yaratıcıyı bulma yolundaki, yol gösterici akıldır.

Zihin kirlenir yada dışarıdan müdahale ile kirletilince ortaya tedavi edilmesi zor olan hastalıklar ortaya çıkar.

Zihin kirlenmesini arttıran ve tetikleyen şey, fuhşiyat, vahşet içeren içerikler, çıplaklığın ön planda tutulması, küfür sözler, çok düşük ve çok yoğun süregelen frekans ve sesler.

Zihin kirlenir yada kirletilince ani patlamalar, öfke nöbetleri, vahşice durmak bilmeyen bir duygu ile acı verme isteği, suçluluk ve korku hissi, ölüm korkusu vs.

Kadınları vahşice öldüren veyahut kadınları şiddetli dövenlerin zihni kirlenmiş yada kirletilmiştir….

Zihne yine devam edeceğiz….

Ruh

Ruh ve hastalık ilişkisi

Ruhi iyi tanımak için Sufi kaynaklardan istifade edeceğiz. Çünkü onlar bu işin sırrını yüzyıllar boyunca bilir ve uygularlar..

Yaşam süresince fiziki beden bebeklik, gençlik, erişkinlik, yaşlılık gibi süreçlerden geçer. Benzer şekilde, ruh da özgün gelişimsel evrelerden geçer.

Sufiler ruhun bu gelişim evrelerini makam olarak belirtir, vasıflandırır ve tedavi de ruhun bu makam ve vasıflarını kullanırlar.

Ruhun makamlarını tanımak için adlandırılması

Makam en nefs :benlik makamı , doğumdan gençlik zamanına kadar bu makamda durmak sadece karar aşamasında, iyi ve doğruyu bulmada etken olur. Bu makamda çok durmamak gerekir. Bu makamda çok kalınınca benlik e ait hastalıklar baş gösterir.

Pek çok kişi erişkinlik ve hatta yaşlılık döneminde bile, bu ilk benlik makamından ayrılmaya bilir. Böyleleri, bedenlerinin sonsuz isteklerini tatmin etmekten ibaret olan yaşam biçimlerinde ısrar etmekten vazgeçmezler.

Kronik ve yıkıcı olarak tanımadığımız psişik ve fiziki hastalıkların çoğu bu makamda çok uzun süre kalmanın sonucudur.

Korku, endişe, şüphe, benlik, çılgınlık, çokça manasız ağlama; depresyon, paranoya, cinsel sapıklıklar ve intihar ;psişik temelli hastalıklardır ve benlik makamı ile ilgili bu dengesizlikler, erişkinlik döneminde bu makamdan ayrılamamış kişilerde sıkça görülür.

Zihnin ve ruhun halini tanımaya devam ettikçe kadın ı daha iyi anlayacağız tabii ona zulme devam edenleri de…

Yazımız devam edecek. Daha güzel bir yazı için yorumlarınızı bekliyoruz.

Biraz reklam olacak

Alışveriş sitemiz : http://www.yedibolgedortiklim.com

İnstagram hesabımız :

@yedibolgedortiklim

Facebook hesabımız yedibolgedortiklim

YouTube kanalımıza üye olabilirsiniz

https://www.youtube.com/channel/UCwiwy70VPdoj7aPxndsjF0Q