ACI KAVUN VE YAĞI

ACI KAVUN ecballium eletarium
(cırlatan kavunu,ebucehil kavunu,çakal kavunu,eşek hıyarı,deli kavun)

sararmış, olgun acı kavunlar ilaç olarak kullanılır. Acı kavun suyu mükemmel bir temizleyici ve eritici olup ,derin tabakalarda depolanan ve yıllarca saklanan fazlalıkları ve zararlı maddeleri söküp dışarı atar. Kabuğu ve çekirdekleri çok zehirlidir. Tedavide suyu ve etli kısmı kullanılır. Olgunlaşmadan daha yeşilken kullanılırsa zehirleyebilir ,ishal eder ve kusturur. Kurutulmuş ve öğütülmüş kabuğun 1 gramı, tohumun yarım gramı yada kökünün 2 gramını yutmak öldürücü olabilir.  Zehrini hafifletmek için bal şerbeti içilmelidir. Acı kavun suyu ,yaprağının suyundan daha kuvvetlidir. Felce, kaşıntıya, karaciğer hastalıklarına ,siroz ,böbrek ve mesane hastalıklarına ,romatizma ,gut ve kadın hastalıklarına çok iyi gelir. Kan ve safrayı inceltir .baş ağrısı ve migren i geçirir. Yılan ve akrep sokmasına karşı panzehirdir ancak kurallarına uygun kullanılmalıdır. Acı kavun ağız yoluyla, vajinaya koyularak, kulağa damlatılarak, buruna çekilerek veya cilde sürülerek kullanılır:
KULLANIM USULLERİ VE FAYDALARI:
2/3 oranında zeytinyağı ,1/3 oranında acı kavun suyu kısık ateşte acı kavun suyu buharlaşana kadar kaynatılır. Bu yağdan kulağa 3-5 damla damlatmak ,kulak ağrılarına ve çınlamasına iyi gelir.

50 gr. Taze acı kavun kökü ince kesilir ve 500 gr su ile kısık ateşte 5 dakika kaynatılır. 15 dakika beklenir sonra süzülür ve bir çorba kaşığı bal karıştırılıp her gün bu suyun 150 gramı gün boyu yudum yudum içilirse ( çocuklarda kg a bağlı olarak 100 gram) hepatit ve siroz hastalığına ,ağrı sızıya ,kan pıhtılaşmasına ,fil hastalığına çok iyi gelir.

Acı kavunun içi boşaltılır ,içine bal doldurulur. Üstünü kapatacak kadar su konularak kısık ateşte 15 dakika kaynatılır . 7-10 gün boyunca 3 taneden başlayıp arttırarak her gün 5 tane aralıklarla yenilirse, ruh hastalıklarına ve sara hastalığına iyi gelir.

Eşit miktarda acı kavun ile elma sirkesini  kaynatıp  ılık olunca süzüp bununla gargara yapmak ,diş ağrısını azaltır, guatr oluşumunu engeller ,diş etlerini kuvvetlendirir.

14 gün boyunca her gün 5 tane acı kavun yaprağı bir bardak su ile kısık ateşte 3 dakika kaynatılır. soğuyunca bal ile tatlandırıp yudum yudum içmek veya her gün cilde 6-10 tane acı kavun suyu sürüp ovuşturmak sinir, eklem ,siyatik gut ve kulunç ağrılarına ,böbrek ve idrar yollarına iyi gelir .fil hastalığı ve cüzzamın ilerlemesini durdurur.

Acı kavun yaprakları dövülür ,ateşli şişliklere sarılır ,üzeri yağlı kağıt ilen kapatılarak sabitleştirilir ve 5-6 saat bekletilirse şişlikleri olgunlaştırıp çözer. Urlara uygulanırsa ,urları küçültür. Ciltteki lekeleri giderir, f elce ve yüz felcine  çok iyi gelir.

Kurutulmuş acı kavun kökü öğütülür, arpa veya çavdar unu ile cıvık bir hamur yapılır. Bu hamur eklemler ve göğüsteki şişliklere sarılır, üzerine yağlı kağıt yapıştırılır ,bezle sabitleştirilir ve 12-24 saat bekletilir.

100 gr. Kuru acı kavun meyvesi 500 gr. Su ile (200 gr. Su +300 gr. Sirke ile daha etkili olur.)kısık ateşte 15 dakika kaynatılır ve biraz soğutularak  süzülür .daha sonra bu suyla bir bez ıslatılarak ,ağrıyan eklemlere sarılır ve 4-5 saat bekletilir.

Acı kavun suyunun ,su veya süt ile yarı yarıya karışımı avuç içine dökülür ve başı öne eğik tutarak ,genize bir defa çekilir, 3-4 saniye bekledikten sonra bırakılır. Yarım saat ile 4 saat sonra hapşırma ve şiddetli bir şekilde burun akıntısı başlayıp 1-3 gün sürebilir. Kronik baş ağrısı, migreni, sinüziti ve beyin damarlarındaki tıkanıklığı ve kireçlenmeyi ,ciltteki ve gözdeki sarılığı giderir.

Acı kavunun miktarı kişinin bünyesine göre değişir. Kan grubu O ve B olanlar  acı kavuna genellikle hemen şiddetli tepki verir. Onlar acı kavun suyunun su ve süt ile yarı yarıya kullanabilir. Akıntı başlar fakat yeterli miktarda olmazsa 2/3 acı kavun suyu +1/3 su karışı buda yeterli gelmezse 3/4 acı kavun suyu  +1/4 su karışımı denenebilir. Fakat kan grubu A olanların mizacı acı kavuna çok uygundur. Bu sebepten onlar başlangıçta 3/4 acı kavun suyu +  1/4      su karışımını sonra da saf acı kavun suyunu kullanabilir.

Kan grubu AB olanlar ise çok farklı tepki gösterebilir. Onlar aynı sonuca ulaşmak için acı kavun miktarını birkaç defa deneyerek ve kademeli olarak yükselterek kullanmalıdır. En küçük dozdan (1/3 acı kavun suyu +2/3 su ) başlamalı ve bir iki gün ara ile ,etkili dozu bulana kadar denemeye devam etmelidir. Denemelerin arası mutlaka 1-2 gün olmalıdır.

2 çorba kaşığı ısırgan otu tohumu + 1 çorba kaşığı hardal tohumu öğütülür . 2 çorba kaşığı yeni sıkılmış acı kavun suyu + 200 gram bal iyice karıştırılır. Günde 2-3 defa 1 tatlı kaşığı yutulur. Mükemmel bir balgam söktürücü ve akciğer temizler.

Acı kavun yaprağı suyu ve 1/3 acı kavun suyu +2/3 su karışımı tülbentten süzülerek 1-2 damla kulaklara damlatılır. Kulakları temizleyip ağrısını giderir.

1 tatlı kaşığı acı kavun suyu + 1 tatlı kaşığı bal + 2 tatlı kaşığı zeytinyağı karışımı şişen bademciklere sürülür.

1 çay kaşığı öğütülmüş çörekotu + 2 çay kaşığı taze sıkılmış acı kavun suyu + 1 çay kaşığı bal karışımı küçük bir bez parçasına sarılır ve yatmadan önce vajinaya ( rahim ağzına yakın ) koyularak sabaha kadar bekletilir. Adet kanamasını söktürür, rahmi temizler ve damarları açar. ( bu işlem  hamillere yapılmaz…!

30gr. Kurur veya 100 gr. Acı kavun kökü ince kesilir,1 litre su ile kısık ateşte 15 dakika kaynatılır ve süzülür . sonra bu sudan 100 gr. alınır , 200 gr. Bal şurubu ile karıştırılarak gün boyunca yudum yudum içilir. buna üç gün devam edilir. Bu işlem toplam üç defa tekrarlanır. Bir ay sonra aynı aralıklarla tekrarlanır.  Veya

Kurutulmuş acı kavun kökü ince öğütülür ,sabah –akşam birer silme çay kaşığı suyla yutulur. 3 gün devam ettikten sonra öğlende aynı miktarda  içmek üzere günde 3 defa alınmaya başlanır. İshal oluncaya kadar devam edilir. İshal olunca bırakılır ve ishal durduktan bir ay sonra tekrar başlanarak 3-7 defa tekrarlanır. Dalak hastalıklarına ve siroza çok iyi gelir, ödemleri giderir.

1 litre su + 1 çorba kaşığı bal + 1 çorba kaşığı taze sıkılmış acı kavun suyu ( kan grubu olanlar 2 çorba kaşığı ) + 1 çorba kaşığı taze sıkılmış taze zencefil suyu + 2 çorba kaşığı taze sıkılmış kereviz yaprağı suyu  karıştırılır. Yudum yudum gün boyunca içilir. İdrar ve adet kanamasını arttırır , böbrekleri ve karaciğeri temizler , balgam söktürür.

Acı kavun suyu , ağrıyan eklemelere ve her ağrıyan yere yedirilerek sürülür. Bu şekilde ,günde 6 adet  ( kan grubu A olanlar 10 taneye kadar olabilir.) acı kavun suyu kullanılabilir. Ağrı azalır ve yok olur.

Kusmak için 1 tatlı kaşığı acı kavun suyu + 1 tatlı kaşığı zeytinyağı dil dibine sürülür. Kusma sonucunda mide temizlenir ve kuvvetlenir. Kusmayı durdurmak için 1 çorba kaşığı zeytinyağı veya limon suyu içilir.

Bütün omurgayı kaplayacak  büyüklükte ,uzun pamuklu bir bez acı  kavun yağına batırılır ,fazlası sıkılarak alınır. Ense kökünden kuyruk sokumuna kadar omurga üzerine yerleştirilir. üzerine yağlı kağıt kapatılır ve sıkıca bantlanır. Daha sonra havlu konulur ve sıkı bir fanila giyilir. Bu işlem akşam yatmadan önce yapılır ve sabaha kadar beklenir. Acı kavun yağı bütün organlara nüfuz  eder, derin dokulardan toksinleri çekerek idrar ,ishal ,ter ,burun ve geniz akıntısı ile dışarı atılmasını sağlar. Her türlü hastalıkta ,özellikle MS ,felç ,alzhimer ,romatizma ,omurga hastalıklarında kullanılır.

uyarı: acı kavun tohumu çok zehirli olduğu için kullanılmaz . acı kavun suyu iç organlar için iyice süzülerek kullanılır. Kurutularak pestil haline getirilen acı kavun suyu kullanımda 0,7  gr. Kadar alınabilir. Bir seferde 2 gramdan fazla kuru acı kavun suyu balsız alındığında ölüme sebeb olabilir.

YUKARIDA YAZI MERHUME DR. AİDİN SALİH E AİTTİR. GERÇEK TIP ADLI ESERİNİN ÖNSÜZÜNDE ŞUNU YAZAR: “İnsan yaratılış kanunlarını anladığı ölçüde sağlıklı ve doğru yaşam imkanı bulur.”
merak edenler için hayatı tam bir ruhi şifadır. ALLAH TAN KENDİSİNE MERHAMET GERİDE KALANLARA ONUN İLMİNİ YAYMALARINI DİLİYORUM…

acı kavun yağı için https://www.yedibolgedortiklim.com/aci-kavun-yagi-100-ml tıklamanız yada whatsapp 05523424300 numarasına mesaj atmanız yeterlidir.

3 Comments

 1. This is a topic that’s close to my heart… Many thanks!

  Exactly where are your contact details though? Howdy!
  This blog post couldn’t be written much better! Reading through this post reminds me of my previous roommate!
  He always kept preaching about this. I will send this information to him.
  Pretty sure he’s going to have a good read. Thanks for sharing!
  Does your site have a contact page? I’m having a tough time
  locating it but, I’d like to shoot you an email. I’ve got some suggestions for your blog you might
  be interested in hearing. Either way, great site and I look forward to seeing it expand over
  time. http://linux.com/

  My page – Kiersten

  Beğen

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s