Bağımlılık, Bağımsızlıktan vazgeçme mi?

bağımlılık resim

Bağımlılık kelime manası olarak kendini bir yere bağlı hissetme duygusunun önlenemez bazen kontrol edilemez halidir. Bu bağımlılık, bir kişiye yahut bir nesneye,eşyaya hatta düşünceye dahi olabilir.

Bu bağımlılık zamanla kişiyi yalnızlaştırır.Bireyselleştirir.Bazende karanlığın içine ücra köşelere ve aynı durumda olanların bir arada olduğu izbe ve tanımsız yerlere çeker. Hüsran ve umutsuzluk  vazgeçilmez bir unsur olur.Karamsarlık ise karanlığın ışığı olur.

Kendi öz benliğini ya unutur ya da unutmak ister. Yahut topluma kendini aslında olmadığı yeni bir kişilikle dışlatmaya çalışır. Böylece ilgi çekmek suretiyle kendisini tatmin eder.

İnsan neden bağımlı olabilir?

maddeler halinde sıralamaya çalışırsak

 • kişiye duyulan sevginin ifade edilememesi yada  istenilen netice alınamaması sonucu oluşan hayal kırıklığı
 • aile içi şiddet,sevgisizlik ya da ilgisizlik
 • aşırı zengin olmanın getirdiği kibir ve tatminsizlik duygusu
 • arkadaş çevresinin olumsuz etkisi
 • manevi bir boşluk hissi
 • sosyalleşme eğilimini yanlış algılamak. sosyal medya ile sosyalleşebileceğine inanmak.başka kimliklere özenmek, rol model hırsızlığı
 • olumsuz enerjiler etkisinde devamlı kalma ,nazar,haset ve bunun gibi negatif etkilerin etkisinin her geçen gün artması
 • çevremizde dolaşan,algılanamayan her türlü sinyallerin vucutta mide ,bağırsak ve akılda yaptığı olumsuz etkiler. mide krampları ,devamlı gazlanma ,tuvalete çıkamama,karın ağrısı hissi, altına kaçırma durumu,sinirli olma hali,agresiflik,kan dolaşımında bozukluk. sinyaller tarafından emilen d ve b12 vitaminlerinin eksikliği,algılamada güçlük,unutkanlık vs.
 • televizyon ,internet ve telefonlar vasıtasıyla gönderilen subliminal mesajlar ve bağımlılığa sebebiyet veren oyun, dizi,sosyal medya kurumları. temel niyetleri sizi bireyselleştirip ,onların istediği gibi vasıfsız bireylere dönmeniz. düşünemeyen,farkındalığı olmayan bir bitki misali.

bu ve bunun gibi bir çok sebep olabilir.

BU TUZAĞA DÜŞENLERİN SONU NE OLABİLİR?
BİR ÖRÜMCEK GİBİ İNCE VE GÖRÜNMEZ BİR AĞ KURAN UYUŞTURUCU TACİRLERİ ,TV, SOSYAL MEDYA YÖNETİCİ VE ORGANLARI …. SİZİN AĞA YAKALANMANIZ İÇİN BEKLERLER…ÇIRPINDIKÇA AĞ SİZİ DAHA ÇOK SARAR…SABIRLA BEKLER VE SONUNDA SİZİ ZEHİRLEYİP KANINIZI EMERLER. SONU YALNIZLAŞMAK,İNTİHAR VE HER TÜRLÜ KÖTÜ İŞLERDE KULLANILAN BİR BİREYE DÖNÜŞMEK OLABİLİR.

YADA HER ŞEYDEN TÖVBE EDİP; GERİYE ASLINA,ÖZÜNE,AİLENE,VATANINA DÖNÜP İYİ BİR BİREY OLARAK KURTULMAK OLABİLİR.

NASIL KURTULABİLİRİZ? NE YAPMALIYIZ?

ÖZGÜRLÜK

HER İLLETTEN KURTULMAK NİYET VE NİYET ETTİĞİN ŞEYE DOĞRU MEYİLLE BAŞLAR.İNSAN HASTA OLUR. HASTA OLDUĞU ZAMAN FARKINA VARIR VE İYİLEŞMEYİ İSTER. İSTEMEK İYİLEŞMENİN İLK ADIMI VE EN ÖNEMLİ ADIMIDIR.DAHA SONRA DOKTORA GİDER BU İKİNCİ VE GEREKLİ OLAN ADIMDIR. ÜÇÜNCÜ VE EN YARARLI OLANSA DOKTORUN DEDİĞİ VE VERDİĞİ REÇETEYİ HARFİYEN UYGULAMAKTIR. TOPLUMDA ,ÖZELLİKLE AİLEDE BİRİ HASTA OLDUĞUNDA HERKESİN HASTAYA KARŞI MERHAMETİ VE YARDIM DUYGULARI ARTAR. BU İNSANLIĞIN İCABIDIR.

Bağımlılık da bir hastalıktır  , aile ve toplum buna merhamet ve yardım duygusu ile yaklaşırsa tedavi olur ve çabuk netice alınır.

bağımlılıktan etkilenenler ;kişinin ailesi,sevdikleri,toplum ve ülke. bağımlılık bu kadar büyük bir etki alanı oluşturuyorsa önemle ve ciddiyetle üzerinde durulması gerekir.

kişi kurtulmaya niyet edecek ,aile onun kurtulması için sabırlı ve şefkatli olacak, ondan yüz çevirmeyecek, toplum onu dışlamayacak, aksine içine almak için gerekli iş kolları ile rehabilite merkezlerinde yardımcı olacak.Görmezlikten gelinmeyecek, görülecek ve yardım edilecek. Ülke ve ülkeyi idare edenler bu konuyla ilgili gerekli alt yapıyı hazırlayacak. Her görmezden gelme bir virüs gibi yayılır, toplum ve gençliği yokeder.

Hiçbir zaman  iyi bir şey için geç kalınmış değildir.

Bağımlılık sosyal medyaya ise aile ve toplum şu yola başvurabilir. Ailede belli günlerde toplanıp sohbet edilebilir, yakın akrabalara gidilebilir, seyahat edilebilir,aile bireyleri el sanatlarına ve spora teşvik edilebilir. Her çocuk ve genç birey birer hazinedir.O hazineyi bulup değerlendirmek gerekir. Her evlat bir devlettir,sahip çıkılmalıdır.

HER TÜRLÜ BAĞIMLILIK İÇİN ALTERNATİF TIPTAN NASIL YARARLANABİLİRİZ?ŞİFA12

İyi insan için, doğanın hepsi onun kemalatını tamamlamak için adete seferberdir. Hastalıkta ve sağlıkta daim yanındadır. Görebilir ve şükredebilirse…
H er türlü bağımlılık için tam teşekküllü tedavi :
21 gün süreyle kullanılacak bitkiler ve uygulama yöntemi:

1 tutam karabaş otu

3 tutam oğulotu

1 tutam meyan kökü

3 diş sarmısak

1 limon

yukarıda sayılan bitkiler 1,5 litre sıcak suya önce sarmısak dört dakika sonra limon ve dört dakika sonra diğer şifalı bitkiler katılır dört dakika daha kaynatılır . demlenmeye bırakılır . daha sonra gün boyunca içilir.

her  atak geldiği zaman yahut atak geleceği hissedilince 1 litre suya 12,5 gram magnezyum klorur konur eritilir ve bir su bardağı içirtilir.

her sabah aç karna 1 kg kestane balı içine 100 gram ısırgan tohumu konularak hazırlanmış karışımdan bir tatlı kaşığı aç karna yedirilir.

iki hafta da bir kere sauna ya gidilir. güzelce terlenir . soğuk suyun içine bırakılmış bir kaç dal ve yaprak parçası meşe ile vucudunun her tarafı hafifçe ter çıksın diye dövülür.daha sonra her tarafına hakiki bal sürülür.

bu tedavi usulu sabır ve şefkatle bağımlılıktan kurtulunabilir. ALLAHU TEALANIN İZNİYLE.
danışmak için soru yada sorununuzu info@yedibolgedortiklim.com  adresine mail atabilirsiniz.

10 Comments

 1. Allah razı olsun değerli araştırma ve çalışmalarınızı bizimle paylaştığınız için. Özellikle büyük harfler ile yazılan kısımlar çok ilgimi çekti

  Beğen

  Cevapla

 2. Seyyidimin bağımlılıkla ilgili yazısı çok güzel daha önce pek. dikkat etmeden okumuşum şimdi tekrar okudum çözüm ve reçetesi de çok güzel

  Beğen

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s