AĞAÇLARIN VE AYIN İNSANOĞLUNUN HAYATINA YANSIMALARI

AĞAÇ VE AYAğaçlar insanla bütünleşik, sanki insanın çamurundan bir parça gibidirler. Duygusaldırlar. Sadece anlaşılmayı beklerler. Her biri insanlığa hizmetini sunmak için bekler. Ne yazık ki teknolojiye yenik insan onlara kulaklarını ve duygularını kapadı. Ta ki ihtiyacı oluncaya kadar.

Ağaçları tıp yönünden üç gruba ayırabiliriz:

BESLEYİCİLER (Enerji Vericiler)

SİNDİRİCİLER (Enerji Alanlar)

NÖTR (Dengeleyiciler)

Aşırı soğukta enerji verenler, aşırı sıcakta enerjiyi kendine alan ağaçlar ve nötr dengeleyici ağaçlar faydalıdır. Enerji verici ağaçlar; Meşe, Ardıç, Akçaağaç, Üvez ağacı. Enerji alan ağaçlar; Ak kavak, Kara kavak, Titrek kavak, Acırga, Yeşil Çam, Ceviz. Nötr  ağaçlar ise; Akağaç, Şeftali, İncir, Kayısı, Vişne, Elma, Armut, Erik’ten oluşur.

Enerji verici ağaçlar insana kuvvet kazandırır, hastalıkların çoğuna tepki gösterir, tansiyonu düzene sokar. Ayrıca kemik eklem ağrıları, eklem yangısında faydalıdır.

Enerjiyi çeken ağaçlar; hipertoni hastalığında, böbrek ve baş ağrılarında, guatr, bronşit ve astım hastalıklarında kullanılır.

Nötr ağaçlar; huzuru ve dengeyi yerine getirmek için, manevi hallere yahut ulvi değerlere erişmek için kullanılabilirler.

Bunlar nasıl kullanılırlar:

Hastalığınız için şifalı ağacınızı seçip en az beş dakika yaslanmak faydalıdır. Bazılarının kabuğundan ve köklerinden şifa vesilesi ile suda kaynatarak yahut tütsü şeklinde istifade edilebilir. İstifade usullerine ileride değineceğiz.

ay resmi

AY ETKİLERİ

AY EVRESİNİ 29,5 GÜNDE TAMAMLAR. HER DEVİRDE DİKKATLERİ ÜZERİNE DAİM ÇEKMİŞTİR.GEÇMİŞ ZAMAN ALİMLERİ TIBBİ KONULARDA AYIN İNSANOĞLU ÜZERİNDE ETKİLİ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞLER VE BAZI SONUÇLARA VARMIŞLARDIR. AYI DÖRT EVREYE BÖLMÜŞLER VE ŞÖYLE DEMİŞLERDİR:

  • Yeni ay döneminden yedi güne kadar olgunlaşmama süresi sayılır. Bebeklik süresi gibi. Fiziksel aktiviteden çok, beyinsel ve ruhsal aktivite ön plandadır. Bu sürede insanların okumaya akıl gerektiren işlere karşı arzusu artar; beyin fonksiyonlarının işlekliği aktif hale gelir. Bu zamanda şu terkip mükemmeldir. Geceden su içinde bırakılmış 21 adet siyah üzümü sabah aç karna yemek ardından 3 ceviz 7 badem yemek. Unutkanlığı azaltığı gibi beyni mükemmel çalıştırır. AĞIR İŞLER DAHADA AĞIR GELİR BU SEBEPLE YA AĞIR İŞLERDEN UZAK DURMAK YADA AĞIR İŞ YAPILACAKSA BESLENME DÜZENİNİ ONA GÖRE AYARLAMAK GEREKİR.
  • Gençlik Süresi, ayın 7,5 gününden sonra dolunaya kadar olan süredir. Bu süre çalışmaya en uygun süredir. Genel işleri bu sürede tamamlamak iyidir. Bu sürede sıvı kaybı çok olur, dikkat edilmeli. Bu sürede şu güzel bir kürdür: 0,5 litre suya 5 adet defne yaprağı koyup kaynatmak. Ilıklaşınca gün boyu içmek. Bu kameri ayın 13-14-15. günlerini oruçlu geçirmek ve bu zaman zarfında 250 ml havuç suyuna, bir tatlı kaşığı çörek otu, bir talı kaşığı kantaron yağı koyup içmek çok şifa getirir.
  • Durma süresi 14. günden 21,5 güne kadar olan süredir. Bu sürede ağır işler yapılmamalıdır. Bu sırada kronik hastalıklarda ilerleme olabilir. Ekinezya ve nane bu günler içindir. Bu günlerde ayak detoksu çok çok fayda sağlar. Hacamat tedavisi için uygun bir zamandır.
  • Yaşlılık süresi, ayın son evresidir. Bu sürede bütün işleri bırakıp gece erken yatmak ve gecenin 3’ünde ayakta durup hafif egzersizler yapmak  tüm ayı mutlu geçirmenin işaretidir.

İNSAN TÜM KAİNATI ETKİLER. TÜM KAİNATTA ONU… DENGENİN BİR TARAFI İNSAN, DİĞER TARAFI TÜM ALEMDİR. BU SEBEPLE İNSAN DENGELİ HAREKET ETMELİ VE YAŞANTISI BİR NİZAM ÜZERE OLMALIDIR.

Sorularınız için: info@yedibolgedortiklim.com a mail atabilirsiniz.

https://www.yedibolgedortiklim.com/

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s