meyan kökü,insanlığın varoluşuna şahit bitki kökü….

Meyan kökü ne kadar yararlı biliyor musunuz?

meyan köküMakalenin içeriği:

 • İnsan vücudu için meyan kökü özellikleri
 • Meyan kökü ve sinir sistemi
 • İyileştirici kompozisyon
 • Büyülü özellikler
 • Geleneksel tıpta uygulama
 • Kontrendikasyonlar var

 

Meyan kökü uzun zamandır birçok rahatsızlık ve rahatsızlık için evrensel bir ilaç olarak bilinmektedir. Her eczanede mevcuttur, çok ucuzdur ve geleneksel ve resmi tıpta başarıyla kullanılmaktadır. Şimdi meyan gıda endüstrisinde aktif olarak kullanılmaktadır. Bazı ülkelerde, ulusal mutfağın önemli bir parçasıdır: çaya eklenir, buna göre demlenmiş bira, helva ve marshmallow hazırlanır. Bugün sağlığı iyileştirmek için bitkisel bir ilacın nasıl kullanılacağı, nelerden kaçınılması ve meyan kökünden en iyi şekilde nasıl faydalanılması hakkında konuşacağız.

İnsan vücudu için meyan kökü özellikleri

Meyan kökü en değerli kısmı köküdür. Bu eski zamanlarda fark edildi. Çinli tarihçilere göre, meyan kökü ilaç olarak kullanımının ilk izleri M.Ö. üçüncü binyılda bulunabilir. Bitkisel ilaç üzerine yapılan çalışmalarda anlatılan bu köklü eski tarifler de korunmuştur. Tıpta meyan kökü ana yararlı özellikleri:

 • antidepresan;
 • antiviral;
 • yatıştırıcı;
 • zarflama;
 • protivotoksicheskoe;
 • antispazmodik;

 

 

meyan kökü

 • ekspektoran;
 • hızlanan metabolizma;
 • antibakteriyel;
 • tonik;
 • antipiretik.

Meyan kökü ayrıca önceki bir hastalıktan veya uzun süreli stresli durumdan sonra iyileşme döneminde genel bir güçlendirici ajan olarak kullanılır. Meyan kökü ve türevlerinin uygulanmasında kapsamlı deneyim, etkiyi doğru bir şekilde tahmin etmemizi sağlar. Bu özellik, meyan kökü, etkisi genellikle çok öngörülemeyen diğer birçok bitkisel preparattan ayırır.

Örneğin, solunum sistemi patolojilerinin tedavisinde, çoğu hastada meyan kökü balgamı mükemmel bir şekilde seyreltir ve mukusu giderir. Bronşit ve hatta pnömoniyi hafifletmeye yardımcı olur. Meyan kökü larenjit, astım, tüberküloz tedavisinde kullanılır.

Kalp yetmezliğinde, kök kas dokusu beslenmesinin kurulmasına yardımcı olur, yerel kan dolaşımını iyileştirir. Kan damarlarında kolesterol plaklarını etkileyen faktörlerden biri olarak kullanılır. Endokrin bozukluklarına, özellikle hormonal seviyelerde sürekli sıçramalara yardımcı olabilir. Meyan kökü insülin sentezinin normalleşmesine katkıda bulunur. Sindirim sisteminde, bu bitki meyve suyunun asitliğini hızla normalleştirebilir, mide ekşimesi belirtilerini azaltabilir ve düzenli kabızlık ile toksinleri giderebilir. Meyan kökü genellikle gastrit ve ülser tedavisinde bulunur.

Böbrekler ile ilgili olarak, meyan kökü daha fazla dikkat gerektirir. Tıbbi gözetim olmadan sistit alevlenmelerine neden olabilir. Aynı şey, kök, hücre rejenerasyonuna yardımcı olmasına rağmen, bazı ilaçların karmaşık tedaviyle emilimini engelleyebileceği karaciğer için de geçerlidir. Ancak, nispeten sağlıklı bir karaciğer ile kanserin önlenmesi için bir araç olarak, kök iyi bir ün kazanmıştır.

Meyan kökü ve sinir sistemi

Meyan kökü, merkezi sinir sistemini uyumlaştırmak için kullanılan çoğu bitki bazlı ilacın bir parçasıdır. Meyan kökü, aynı kediotu ile karşılaştırıldığında güçlü bir yatıştırıcı etkiye sahip değildir. Ancak kaygıyı mükemmel bir şekilde hafifletir. Bu zihinsel fenomen, sinir sisteminin sakinleşmesini önler ve aktive edici impulsları tekrar tekrar üretir. Yaşlılıkta, bu bitki özellikle kadınlar için yararlıdır. Hormonal dalgalanmaların genliğini azaltmaya yardımcı olur. Ve bu uyku bozukluğunun ana nedeni ve etraftaki insanlarla ilişkilerde bir engel.

 

 

meyan köküAyrıca, bu kök, depresif koşulların tedavisinde kullanılan diyet takviyesi bileşenleri listesinde bulunabilir. Hafif tonik etkisi kötü ruh halini tolere etmeyi kolaylaştırır. Tabii ki, kelimenin tam anlamıyla, meyan kökü bir antidepresan değildir, ancak diğer ilaçlarla birlikte, sadece ciddi bir aksaklık veren ruhun faydasını getirir. Bazen merkezi sinir sistemi uyarılabilirliğini hafifçe azaltmak için hiperaktivite sendromlu çocuklar için meyan kökü de reçete edilir. Ağır zayıflatıcı fiziksel çalışma ile meyan kökü, akşam yorgunluğu hissini azaltır ve iletişimdeki sinirliliği azaltır.

İyileştirici kompozisyon

Meyan kökü kimyasal bileşimi:

 • taninler;
 • uçucu yağlar;
 • flavonoidler;
 • alkaloidler;
 • reçineler;
 • yağ asitleri;
 • steroidler;
 • kumarinler;
 • amino asitler;
 • glikoz, fruktoz, sükroz ve maltoz bileşikleri.

Meyan kökü içindeki vitaminler nispeten küçük bir miktarda bulunur ve işleme sırasında daha da kaybolur. Biyolojik olarak aktif maddelerin geri kalanı sıcaklık etkilerine karşı dayanıklıdır. Meyan kökü kalori içeriği yaklaşık 370-380 kcal’dir. Hiç protein yok, yağlar yaklaşık 0.1 g, karbonhidratlar 82 g.

Büyülü özellikler

Bu bitki, libidoyu uyumlaştırmak için oryantal tıpta uzun süredir kullanılmaktadır. Örneğin, antik Çin’de, yaygın olarak kökünden sürtünme yulafının kasık saçlarını daha kalın hale getirmeye yardımcı olduğuna inanılıyordu. Et suyunun yutulması – erkeklerde cinsel ilişki süresini ve süresini arttırmak için. Kafkasya halkları aynı amaçlar için benzer bir araca sahiptir, ancak buna mumya da eklerler. Prostat adenomuna yardımcı olan çoğu ilaç meyan kökü içinde bulunabilir.

 

 

meyan köküAyrıca meyan kökü bazlı ilaçların kadınların seks sırasında daha canlı duyumlar yaşamalarına yardımcı olduğuna inanılıyordu. Modern bilim bu yaklaşımın etkinliğini doğrular, çünkü meyan kökü vajina kaslarının kasılmasını gerçekten etkiler. Ve yoğun bir günün ardından yorgunluğun giderilmesinin etkisi faydalı olacaktır. Kökü şimdi benzer ilaçlara ekleyin. Ancak hamilelik ve emzirme döneminde, herhangi bir formdaki meyanın ağızdan alınması tavsiye edilmez. Tıbbi gözetim olmadan bunu yapmak için çok fazla biyoaktif madde var.

Geleneksel tıpta uygulama

Özellikle popüler, yukarıda belirttiğimiz gibi, bu araç Doğu’da. Japonya’da, örneğin, meyan kökü tütün içmeye ve içmeye bağımlılıktan ilaçların temelidir. Kore’de meyan kökü en hafif ve en uyumlu müshil olarak kabul edilir. Bazı ülkelerde, kök hormonal etkiye sahip bir kadın kontraseptif olarak kullanılır. Genellikle oldukça karmaşık bir biyolojik bileşimdir, bu yüzden onları evde çoğaltmaya çalışmak daha iyidir.

“İnsanların tıbbi” geleneğinde, genel olarak çok sayıda standart bitkisel preparat ile birlikte, benzersiz bir tarif var. Yani – idrara çıkma sürecinde elmaya meyan kökü eklenmesi. Nihai ürün, PMS’nin tezahürlerini ve sadece kötü bir ruh halini azaltmak için başarıyla kullanılır. Bu tür elmalar, turşu ile bile ciddi bir akşamdan kalmaya yardımcı olacaktır. Banyoyu ziyaret ettikten sonra ek bir sağlık olarak kullanabilirsiniz.

Kontrendikasyonlar var

Hipertansiyon en doğrudan kontrendikasyon olarak kabul edilir, çünkü bu bitki kan basıncını önemli ölçüde artırır. Kan damarları ve kalp alanında herhangi bir sistemik hastalık durumunda, bir doktorun yaptırımı olmadan meyan kökü kendi kendine uygulanması açıkça yasaktır. Ayrıca, idrar sistemi hastalıklarında oldukça ciddi ödemlere yol açabilen sıvı tutulmasının etkisi de bilinmektedir.

Hamilelik ve beslenme de yasaklar listesine dahil edilmiştir. Ayrıca, bu köklü ilaçlarla uzun süreli tedavinin cinsel isteği biraz azaltabileceğini de bilmelisiniz (bu özellikle erkeklerde fark edilir). Kadınlarda, meme bezlerinin şişmesi not edilebilir. Bu nedenle, haftalarca ve aylarca tasarlanmış kilo kaybı ve sağlıklı yaşam prosedürleri sırasında meyan kökü kullanımına katılmayın.
meyan kökü çok dikkatli olarak kullanıldığı zaman harikalar meydana getiren bir köktür. meşhur bir doktor a insan sağlığı tehlikeye girse ve bu konuda sadece bir ot seçmen istenirse neyi seçersin deyince sadece meyan kökü yeterlidir. demiştir.
her sır haddi aşmamayı gerektirir. uygun dozda zehir bile şifadır.
meyan köküne buradan ulaşabilirsiniz.
https://www.yedibolgedortiklim.com/meyan-koku-cubuk-100-gr

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s